ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »

Regulamin

Platforma turturi.com działa w oparciu o jawne zasady publikacji treści i dostępu do nich.

1. Logotypy, znaki towarowe

Logotypy i znaki towarowe publikowane w platformie turturi.com mają znaczenie informacyjne i są własnością udostępniających je instytucji oraz firm. Platforma turturi.com przestrzega zasad użycia, jeśli zostały one określone, a także niezwłocznie reaguje na wszelkie zgłoszenia dotyczące prawa ochronnego.

Platforma turturi.com nie pobiera jakichkolwiek opłat za publikację materiałów, poza materiałami o charakterze reklamowym.

2. Treści i zdjęcia

Treści i zdjęcia publikowane w platformie turturi.com mają znaczenie infromacyjne. Jeżeli stanowią czyjąś własność, a materiały zostały opublikowane przez redakcję platformy, to jest to odnotowane w postaci przytoczenia danych o autorach (podpisów pod zdjęciem, podpisów pod tekstem), identycznie jak ma to miejsce w źródłowym materiale.

Platforma turturi.com umożliwia publikację treści przez Opiekunów kont. Odpowiadają oni w pełni za przekaz jako jego autorzy.

3. Godziny otwarcia i cenniki Obiektów, Wystaw i Wydarzeń

Redakcja turturi.com dokłada należytej staranności, aby dane o godzinach otwarcia oraz cennikach były prawidłowe. Rekomendujemy weryfikację tych informacji przed wizytą.

4. Moderacja treści

Platforma turturi.com aktywnie weryfikuje treści publikowane przez Opiekunów oraz użytkowników kont indywidualnych.

Opiekunowie mogą publikować treści natychmiast, natomiast komentarze zamieszczane przez użytkowników kont indywidualnych podlegają moderacji.

Moderacja następuje w ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych. Zadaniem moderacji jest wykluczenie treści niezgodnych z przepisami, obraźliwych oraz niednoszących się do komentowanego obiektu czy wydarzenia.

Ocenianie obiektu bądź wydarzenia przez użytkowników kont indywidualnych może odbywać się wyłącznie w połączeniu z publikacją komentarza, stanowiącego uzasadnienie oceny.

5. Jawność rankingu

Kolejność prezentacji obiektów i wydarzeń zależy od kilku czynników. 

Po pierwsze, wynika z sekcji, do których są przypisane poszczególne wpisy. Po drugie, są to wyniki wyszukiwania stanowiące odpowiedź na frazy, zakres dat oraz inne parametry podane przez użytkownika.
 
Po trzecie, są to zasady nadawania oceny turturi.com w skali 1-6, gdzie poszczególnym stopniom przypisane jest następujące działanie:

  • publikacja zweryfikowanego wpisu przez turturi.com,
  • udostępnione zdjęcie siedziby oraz dane adresowe,
  • wprowadzenie godzin otwarcia oraz cen, w tym uwzględnienie ewentualnej sezonowości,
  • określenie dominującej tematyki obiektu lub jego miejsca, ewentualnie wystaw, wydarzeń i atrakcji,
  • publikacja treści anglojęzycznych,
  • systematyczna weryfikacja danych przez Opiekunów obiektów wyrażona w logowaniu na ich konta.

6. Przetwarzanie danych osobowych

Platforma turturi.com przetwarza dane osobowe w minimalnym, niezbędnym do funkcjonowania usług, zakresie.

Dotyczy to osób indywidualnych, które dobrowolnie założyły konta, aby ustawić preferencje usług, oceniać obiekty oraz tworzyć listy ulubionych i odwiedzonych obiektów i wydarzeń. Konta osób indywidualnych są bezpłatne.

Dane dotyczące obiektów znajdujących się w turturi.com pochodzą od instytucji oraz firm prowadzących jawną działalność, publikujących materiały przeznaczonej do powszechnego dostępu. Dotyczy to w szczególności wydarzeń i wystaw. Platforma turturi.com nie udostępnia samodzielnie danych osobowych osób zatrudnionych we wskazanych instytucjach oraz firmach. Prezentowane są wyłącznie dane kontaktowe, w tym telefony i adresy mediów społecznościowych.

Dane osobowe mogą być zamieszczone wyłącznie przez właścicieli kont Opiekunów. Podanie danych osobowych dla kont Opiekunów służy wyłącznie weryfikacji konta. Dane te nie są przetwarzane w innym celu i nie są udostępniane przez platformę turturi.com.

Użytkownicy kont Opiekunów mogą publikować treści dotyczące ich obiektów i wydarzeń, zamieszczając dane osobowe na własną odpowiedzialność. Konta Opiekunów są bezpłatne.

Szczegółowe regulacje odnośnie do przetwarzania danych osobowych w turturi.com reguluje Polityka Prywatności.

7. Opłaty

Publikacja treści w TURTURi jest całkowicie bezpłatna. Opłat nie ponoszą również użytkownicy za dostęp do treści.
Dopuszcza się wnoszenie opłat za aktywność reklamową.

Niniejszy regulamin przyjęto 12 czerwca 2023 roku.