ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Strona główna > domy kultury i biblioteki > Centrum Kultury AGORA > OPEN MIC / Piknik literacki, finał spacerologii
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

OPEN MIC / Piknik literacki, finał spacerologii - Centrum Kultury AGORA, Dolnośląskie, Wrocław

Piknik, open mic i słuchowisko w CK Agora stworzone z nagrań terenowych, tekstów i muzyki, którego efektem jest audialna mapa osiedla — żywy ślad naszej wspólnej wyobraźni. Live act oparty na soundscapeowych nagraniach ze spacerów, czytania na żywo, sąsiadyzacja. Spacerologia to autorska metoda badawczo-twórcza rozwijana w ramach magazynu społeczno-poetyckiego Zakład, inspirowana... przeczytaj wszystko »
Adres
Centrum Kultury AGORA
Serbska 5a
51-111 Wrocław
Dolnośląskie
Pokaż trasę ›
pokaż na mapie
Pokaż trasę ›
Centrum Kultury AGORA na TURTURi.com
transport publiczny
transport publiczny
parking bezpłatny
parking bezpłatny
dostępność
dostępność
Bilety
wstęp bezpłatny

Piknik, open mic i słuchowisko w CK Agora stworzone z nagrań terenowych, tekstów i muzyki, którego efektem jest audialna mapa osiedla — żywy ślad naszej wspólnej wyobraźni. Live act oparty na soundscapeowych nagraniach ze spacerów, czytania na żywo, sąsiadyzacja.

Spacerologia to autorska metoda badawczo-twórcza rozwijana w ramach magazynu społeczno-poetyckiego Zakład, inspirowana perypatetyką jako formą cielesnego myślenia i refleksji. Wychodząc od idei chodzenia jako aktu poznania i afektywnego doświadczania przestrzeni, spacerologia proponuje narzędzia twórczej eksploracji codzienności.To praktyka, która łączy elementy antropologii codzienności, urbanistyki, sztuki i literatury, ale przede wszystkim – twórczego pisania. Spacer staje się tu narzędziem eksploracji, a zarazem formą opowieści: o mieście, o sobie, o relacjach między miejscem a pamięcią.W centrum spacerologii znajduje się literackie filtrowanie doświadczeń – tworzenie notatek, szkiców, wierszy, fragmentów prozy, które nie tylko rejestrują rzeczywistość, ale ją przekształcają. Powstaje w ten sposób afektywna dokumentacja przestrzeni – subiektywna, emocjonalna, często fragmentaryczna, ale głęboko zakorzeniona w doświadczeniu miejsca i chwili.

Andrzej Graul – literaturoznawca w Kolegium Szkoły Doktorskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Krytyk poezji współczesnej, redaktor czasopisma społeczno-literackiego ZAKŁAD.magazyn. Autor powieści „Inspektor Wołeczek i Żar Czungpalarmy” oraz trzech e-booków popularnonaukowych.

Kamil Kawalec – poeta, muzyk, animator kultury. Współzałożyciel i redaktor naczelny magazynu ZAKŁAD. Autor książki poetyckiej „Wieża gabba” oraz tekstów dla teatru. Muzycznie związany z kolektywami ŻÓŁĆ oraz Saarausound. 

Gdzie? Centrum Kultury Agora - Serbska 5a, 20.07 14:00-16:00 

Dla kogo?
Dla wszystkich! Dla mieszkańców Karłowic i Różanki — starszych i młodszych, poetów z szuflady, ciekawych świata sąsiadów, rodzin z dziećmi, fanów dźwięków i tych, którzy chcą inaczej spojrzeć na przestrzeń osiedla.

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.