ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

reMeMber - Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

  już za 2 dni
Wystawa czasowa: 2025.05.09 - 2025.09.07
poziom turturi
Jednym z głównych tematów, wokół których rozwija się program Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, jest kolekcjonowanie. Na przestrzeni ostatnich lat zorganizowanych zostało tu kilkadziesiąt wystaw, prezentujących ważne zbiory sztuki współczesnej i nowoczesnej – należące zarówno do instytucji publicznych, jak i osób prywatnych. Jako rozwinięcie podejmowanych... przeczytaj wszystko »
Wystawie towarzyszą wydarzenia. Zapoznaj się z ich opisem i terminami w zakładce Wydarzenia.
Adres
Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
Wały gen. Sikorskiego 13
87-100 Toruń
Kujawsko-Pomorskie
transport publiczny
transport publiczny
parking płatny
parking płatny
kawiarnia
kawiarnia
sklep z pamiątkami
sklep z pamiątkami
restauracja
restauracja
Wystawa czasowa: 2025.05.09 - 2025.09.07
Dzień tygodnia Godziny otwarcia
wtorek
12:00 - 18:00
środa
12:00 - 18:00
czwartek
12:00 - 18:00
piątek
12:00 - 20:00
sobota
12:00 - 19:00
niedziela
12:00 - 19:00
ŚwiętaGodziny otwarcia
2025.06.19 (czwartek) x
2025.08.15 (piątek) x
Bilety
normalny15.00 PLN
ulgowy10.00 PLN
Dodatkowe informacje

Ceny biletów w każdy czwartek: 5 zł

Bilet normalny na wszystkie wystawy: 35 zł
Bilet ulgowy na wszystkie wystawy: 30 zł

Ceny biletów kinowych:
Bilet normalny: 16 zł
Bilet ulgowy: 14 zł

Cennik wydarzeń związanych z wystawą może być inny.

Jednym z głównych tematów, wokół których rozwija się program Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, jest kolekcjonowanie. Na przestrzeni ostatnich lat zorganizowanych zostało tu kilkadziesiąt wystaw, prezentujących ważne zbiory sztuki współczesnej i nowoczesnej – należące zarówno do instytucji publicznych, jak i osób prywatnych.

Jako rozwinięcie podejmowanych wcześniej zagadnień, CSW otwiera się obecnie także na prezentację innych, alternatywnych praktyk kolekcjonerskich i po raz pierwszy organizuje ekspozycję poświęconą zbiorom o charakterze fanowskim.

Na wystawę reMeMber składają się obiekty z prywatnej kolekcji, której osią jest postać Maca Millera (wł. Malcolm McCormick) – wyjątkowego artysty i niezwykle wszechstronnego muzyka. Był on autorem tekstów, raperem, producentem, multiinstrumentalistą. Przeszedł ogromną metamorfozę: z chłopaka z przedmieść Pittsburgha stał się gwiazdą, o której mówił cały muzyczny świat. Był kreatywny i twórczy, o czym świadczy niesamowita liczba utworów, jakie stworzył podczas swojego krótkiego, bo zaledwie dwudziestosześcioletniego życia.

Jego teksty, energia, pewność siebie połączone z wrażliwością i poczuciem estetyki zbudowały postać absolutnie ikoniczną i wyjątkową. Teksty, muzyka i klipy towarzyszące płytom Maca Millera były odzwierciedleniem jego stanów emocjonalnych. Wielokrotnie zabierał nas w podróż po szczęściu, smutku, rozczarowaniu, ale i dawał asumpt do głębokich, życiowych analiz.

Przez całą swoją muzyczną drogę nie zapomniał jednak, skąd pochodzi – przywiązywał ogromną wagę do korzeni, wspierał lokalną społeczność i swoje ukochane drużyny sportowe. Ten aspekt jego działalności kontynuuje obecnie fundusz jego imienia, który zajmuje się młodzieżą, dając jej możliwości i zasoby niezbędne do odkrycia i rozwijania swojego potencjału artystycznego, a także wspomaga organizacje, które pracują nad rozwiązaniem problemów związanych z nadużywaniem substancji psychoaktywnych w środowisku muzycznym.

reMeMber to wystawa o pięknym umyśle, o wszechstronności, sile, autentyczności. Ekspozycja ukazuje ponadto dużo szersze oddziaływanie muzyki Maca Millera niż mogłoby się na pozór wydawać – pobudzał bowiem wyobraźnię artystów działających w najróżniejszych obszarach sztuki do tworzenia prac związanych z jego postacią.

Na wystawie zobaczymy więc nie tylko artefakty z wizerunkiem muzyka, limitowane i starannie zaprojektowane edycje jego albumów, zdjęcia i materiały wideo (często nigdy wcześniej niepublikowane) czy kolekcjonerskie gadżety sygnowane jego nazwiskiem, ale także dzieła sztuki zainspirowane postacią i twórczością tej ikony popkultury.

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.